Bezpieczeństwo kart kredytowych

Wiadomą sprawą jest, że dla każdego człowieka bezpieczeństwo swoich pieniędzy jest bardzo ważne. Wiele osób robiąc zakupy korzysta z karty kredytowej a nie z gotówki, gdyż według nich to właśnie karta kredytowa jest najbezpieczniejszym środkiem płatniczym na dzisiejszym rynku.

Bezpieczeństwo kart kredytowych – jakich zasad przestrzegać by uniknąć ryzyka kradzieży?

Po pierwsze i najważniejsze chronić swój kod pin. Były przypadki w historii banków, że ich klienci zapisywali kod na odwrocie karty kredytowej przy swoim nazwisku. Może wydawać Ci się śmieszne, jednak prawdziwe. Dlatego nie popełnij tego błędu. Nie zapisuj nigdzie tego ważnego kodu, to tylko cztery cyfry, które powinieneś zapamiętać.

Uważaj na PIN

Jeżeli zdecydujesz się na zmianę kodu pin nie łącz go w żadne sposób z cyframi bezpośrednio związanymi z Tobą: numer telefonu, data urodzenia. Pamiętaj, że zawsze płacąc kartą za zakupy w sklepie zasłaniaj kod pin, tak by nikt go nie zobaczył.

Kolejną ważną kwestią odpowiadającą bezpieczeństwo kart kredytowych jest ustalanie limitów. Zawsze może przytrafić Ci się, że zgubisz gdzieś kartę bądź ktoś Ci ją ukradnie, jeżeli będziesz miał limity masz pewność, że Twoje konto nie zostanie spustoszone.

Pamiętaj, że jeżeli zdarzy Ci się w jakikolwiek sposób utracić swoją kartę kredytową zastrzeż ją niezwłocznie. I śledź swoje wyciągi i historię wykonanych transakcji regularnie.

Jak dodatkowo zabezpieczyć kartę kredytową?

Takie dodatkowe zabezpieczenie swojej karty kredytowej możesz uzyskać dzięki wykupieniu ubezpieczenia. Wszystkie niezbędne informacje dotyczące takiego ubezpieczenia znajdziesz w ogólnych warunkach umowy. Sprawdź co o ubezpieczeniu kart kredytowych pisze rząd na swojej stronie: http://www.rzu.gov.pl/aktualnosci-z-rynku/ubezpieczenia-majatkowe/Ubezpieczenie_karty_kredytowej_to_tylko_gadzet___531 .

Jeżeli decydujesz się na robienie zakupów w Internecie to korzystaj tylko i wyłącznie z zaufanych stron.

Chcesz zapoznać się z ciekawymi promocyjnymi ofertami kart kredytowych? Zapraszamy na naszą stronę internetową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.