Fundusze inwestycyjne

Fundusze inwestycyjne polegają na lokowaniu pieniędzy w odpowiednie produkty finansowe tzw portfele inwestycyjne, dzięki czemu mamy możliwość pomnażania swoich pieniędzy.

Rynek inwestycyjny bardzo szybko się rozwija i stwarza coraz to nowsze możliwości. Możesz zyskać na akcjach czy też obligacjach bez konieczności samodzielnego monitorowania przebiegu poczynionych inwestycji.

Fundusze inwestycyjne w co najlepiej inwestować?

Specjaliści w dziedzinie inwestycji polecają rynek akcji, który najlepiej sprawdza się w inwestowaniu systematycznym długoterminowym.

Jak to działa?

Ustalasz sobie określoną nadwyżkę z Twojego budżetu, którą jesteś w stanie przeznaczyć na pomnażanie i raz w miesiącu (systematycznie) przez dłuższy okres wpłacasz ją na konto funduszu inwestycyjnego, który wcześniej wybrałeś.

Niektórzy twierdzą, że akcje wiążą się z największym ryzykiem – owszem jednak w inwestowaniu długoterminowym to wszystko wygląda nieco inaczej. Inwestując w ten sposób uśredniamy cenę nabycia jednostek uczestnictwa funduszu i możemy się spodziewać pewnej statystycznej zależności, która mówi o tym, że rynki akcji w długim terminie mają tendencję wzrostową, średniorocznie o 10 do 15%.

Masz mocne nerwy?

Jeżeli nie masz mocnych nerwów i boisz się inwestowania w akcje, zawsze możesz pokusić się o obligacje, które dają Ci bezpieczeństwo, że nie stracisz pieniędzy. Jednak pamiętaj o tym, że na pewno nie zarobisz na takim portfelu inwestycyjnym tyle co mogłoby Ci przynieść inwestowanie w akcje.

Obecnie na giełdzie mamy możliwość zakupienia bardzo tanich akcji, które powoli zaczynają mieć tendencję wzrostową. Oznacza, to, że zysk z tego typu inwestycji może sięgnąć ponad 10% ZYSKU. To wszystko w praktyce na pewno nie będzie wyglądało, aż tak kolorowo, ponieważ jak wiadomo ceny akcji się wahają i na pewno nie będzie to tak wysoki zysk.
Musimy się liczyć z pewnymi korektami związanymi właśnie z niestabilnymi cenami akcji. Specjaliści twierdzą, że będą to niewielkie straty w porównaniu do zysku jaki możemy osiągnąć. Jeżeli chcesz się dowiedzieć jakie portfele inwestycyjne mają w swojej ofercie banki i chcesz je porównać zachęcam Cię do wejścia na naszą stronę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.