Historia kart kredytowych

Karty płatnicze potocznie nazywane plastikowym pieniądzem zdominowały rynek finansowy. Korzystają z nich miliony ludzi i nie wyobrażają sobie już bez nich funkcjonowania na rynku pieniężnym. Dzięki nim dokonywana jest masa transakcji bezgotówkowych. Ta niezwykle wygodna forma płatnicza sięga swoich początków od 1917 roku.

Historia kart płatniczych – zaczęła się od usług hotelowych…

Jako pierwszy karty płatnicze wprowadził amerykański hotel Credit Letter Company. Dzięki nim stali klienci mogli regulować należności za pobyt w hotelu. Natomiast największa rewolucja nastała dzięki amerykanom a mianowicie, kiedy firma Smart and Roebuck wprowadziła do obiegu karty kredytowe w postaci zwykłych blaszek na których umieszczane były dane klienta, który korzystał z kredytu firmy.

„Głód pieniądza” kolejny rozdział pod tytułem „Historia kart kredytowych”

Przed wojną zapotrzebowanie na posiadanie kart kredytowych było bardzo niskie. Dopiero po jej zakończeniu pojawił się tzw. głód pieniądza, który już na stałe spowodował wprowadzenie kart kredytowych na rynek pieniądza.

Historia kart kredytowych w Polsce

Jak już wspomnieliśmy wcześniej początki kart kredytowych zrodziły się w Stanach Zjednoczonych w Polsce było to około pięćdziesiąt lat później. Pierwszy bank jaki wprowadził do obrotu karty kredytowe to Bank PKO S.A. Inne banki nie oferowały ich, ponieważ zapotrzebowanie na tego typu środki płatnicze było jeszcze znikome wśród Polaków ze względu na strach przed czymś nowym, jeszcze nie sprawdzonym.

Wielki BOOM w Polsce z kartami kredytowymi

Tak zwany wielki BOOM w Polsce na karty kredytowe nastąpił w 1991 roku, kiedy została wprowadzona karta Visa. Wszystkie banki zaczęły ją oferować w swoich usługach a klienci masowo korzystać z takiej formy płatności.

Karty kredytowe to niezwykle wygodne instrumenty finansowe, dzięki którym możemy płacić za wszelkie dokonane transakcje, nawet jeśli nie posiadamy swojej gotówki na koncie. Posiadaczami takich kart może być każdy kto wykaże się dochodem, już od 500 zł. Jeżeli chcesz zobaczyć jakie dziś oferty kart kredytowych przygotowały dla swoich klientów banki i porównać je wejdź na naszą stronę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.