Jak spłacić kartę kredytową

Karty kredytowe stanowią w dzisiejszych czasach klucz do bezpiecznych i niezwykle wygodnych płatności nie tylko w sieciowych sklepach, ale również i w sieci, kraju czy za granicą (więcej o działaniu kart kredytowych na forum: http://www.forum-kredytowe.pl/f117/). Ułatwia cały proces przeprowadzania transakcji bezgotówkowych, zabezpiecza Cię przed ryzykiem kradzieży pieniędzy. Do założenia kart kredytowych standardowych często wymagane jest minimum formalności, na podstawie których bank udziela Ci limitu kredytowego z którego będziesz mógł korzystać. Czasem jednak okazuje się, że wydatki są wyższe niż planowane i wtedy pojawiają się problemy i opóźnienia w spłacie. Jak zatem spłacić zadłużenie na karcie kredytowej?

Zestawienie transakcji pomocą w spłacie zadłużenia – jak spłacić kartę kredytową

Raz w miesiącu generowane jest zestawienie wykonanych transakcji kartą kredytową. Może być ono dostarczane albo na podany przez użytkownika karty adres email albo za pomocą poczty w formie papierowej. Zazwyczaj znajdują się tam takie informacje jak:

  • Data wygenerowania zestawienia
  • Data spłaty kwoty, która widnieje na zestawieniu
  • Całkowita kwota zadłużenia
  • Minimalna kwota jaką należy spłacić
  • Lista dokonanych transakcji
  • Dodatkowe opłaty jaki zostały naliczone.

Zwykle od momentu wygenerowania takiego zestawienia posiadasz karty ma 24 dni na uregulowanie zobowiązania wskazanego w dostarczonym dokumencie. Ważne jest abyś zawsze pilnował terminów spłaty poszczególnych kwot.

Każde opóźnienie wiąże się z dodatkowymi karnymi odsetkami. Jeżeli z jakichś powodów nie możesz regulować wszystkiego w terminie postaraj się o wydłużenie terminu spłaty bez naliczania dodatkowych kosztów bądź też wystąp z prośbą o rozłożenie kredytu na raty.

Możesz również skorzystać z usług innych banków, które w sowich ofertach proponują klientom udzielenia kredytu czy też pożyczki przeznaczonych na spłatę zadłużenia na karcie kredytowej.

Często jest jedyna deska ratunku, dzięki której Ty uregulujesz swoje zobowiązanie na karcie a pozostaną Ci jedynie do spłaty raty, które często mogą być na korzystniejszych warunkach aniżeli rosnące odsetki od niespłaconego zobowiązania. Z takimi ofertami możesz zapoznać się na naszej stronie internetowej.

Pozdrawiamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.