Jak założyć kartę kredytową

Dzisiejszy rynek pieniężny zdominowany jest przez karty kredytowe. Miliony ludzi w Polsce i na świecie korzystają z takiej formy płatniczej za wszelkie wykonane transakcje. Jak stać się posiadaczem takiej karty kredytowej? Przeczytaj w dzisiejszym artykule.

Karta kredytowa krok po kroku

Zacznijmy od tego jakie korzyści wynikają z posiadania karty kredytowej. Posiadacz takiej karty ma możliwość płacenia za wszelkie usługi, towary nawet jeśli nie posiada wystarczającej gotówki na swoim koncie.

Bank w którym zdecydujesz się założyć taką kartę zwaną potocznie blaszanym pieniądzem, narzuca Ci pewien limit, którego nie będziesz mógł przekroczyć, z reguły jest on dostosowany do potrzeb klienta. Możesz oczywiście również posiadać kartę kredytową bez jakichkolwiek limitów jednak w takiej sytuacji musisz wykazać się dochodem wymaganym przez bank.

Spłata zobowiązania na takiej karcie zawsze dokonywana jest w terminie określonym wcześniej przez bank i w przeciwieństwie do innych kart, w tym przypadku musisz spłacić Twój kredyt w jednorazowo w całości.

Zakładanie karty kredytowej jest niezwykle proste dla wszystkich tych, którzy posiadają zdolność kredytową i wykażą się minimalnym dochodem około 500 zł.

Wystarczy, że wybierzesz się do wybranego przez Ciebie banku i okażesz się zaświadczeniem o dochodach. Nie musisz mieć konta w danym banku aby założyć swoją kartę kredytową, osoby już posiadające takie konto mają jeszcze bardziej uproszczoną procedurę, ponieważ często banki dają możliwość założenia takiej karty online.

Przykładowe oferty banków:

ING Bank Śląski oferuje Ci kartę MasterCard:

  • – minimalny dochód 800 zł
  • – 0 zł za wydanie karty i transakcje bezgotówkowe,
  • – bezpłatna ochrona ubezpieczeniowa,
  • – dokonywanie płatności internetowych za 0 zł
  • – 52 dni na spłatę.

Millenium Bank oferuje szeroki wachlarz kart kredytowych, najczęściej zakładana to Millenium Visa Impresja:

  • – limit kredytowy 1000 – 100 000 zł
  • – opłata za roczną obsługę karty 75 zł
  • – programy dodatkowe m.in. zwrot 5% wydatków
  • – możliwość dokonywania płatności zbliżeniowych.

Na dzisiejszym rynku pieniężnym jest dostępnych bardzo dużo różnych ofert kart kredytowych, jeżeli interesuje Cię więcej porównań wejdź na naszą stronę i obierz kartę kredytową najkorzystniejszą właśnie dla Ciebie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *