Karta kredytowa z limitem

Coraz bardziej popularna na rynku finansowym staje się karta kredytowa z limitem. Stanowi ona elektroniczny instrument płatniczy, który wydawany jest przez banki. Ściśle związana jest z przyznawaniem przez bank limitem kredytowym. Bank udziela kredytu posiadaczowi karty, zazwyczaj na określony procent.

Karta z limitem – jakie wymagania

Często przy ubieganiu się o wydanie jakiejś karty płatniczej wymagane jest posiadane konta w danym banku, z kartami kredytowymi jest odwrotnie. Nie ma takiego wymogu. Raz w miesiącu bank zobowiązuje się wysyłać posiadaczowi karty zestawienia dotyczące wykonanych transakcji wraz z informacjami o spłacie.

Jak już wyżej wspomnieliśmy limit kredytowy jest oprocentowany. Banki oferują tzw. okres bezodsetkowy, zgodnie z którym klient spłacając zadłużenie z karty w całości w wyznaczonym z góry terminie nie poniesie żadnych kosztów, natomiast jeżeli spłaci tylko część zostaną mu naliczone odsetki od całkowitej kwoty.

Na jakich zasadach działa karta kredytowa z limitem?

Podobnie jak z innymi kartami tak i z kartami kredytowymi należy obchodzić się w należyty sposób. Aby uniknąć pewnych niepowodzeń wystarczy stosować kilka zasad. Oto one:

  • Zachowuj kontrolę nad wydatkami
  • Kalkuluj koszty w trakcie robienia zakupów
  • Pilnuj okresy spłaty zadłużenia.

Najważniejsze z tych zasad jest rozsądne korzystanie z kart kredytowych i spłacanie wszystkiego na określony czas, zgodnie z umową, w ten sposób unikniemy odsetek naliczanych za przedłużenie okresu spłaty i nieterminową spłatę zobowiązań. Karta kredytowa bardzo ułatwia życie, pozwala Ci na zapłacenie pewnych rachunków czy zrobienie zakupów nawet jeżeli na ten moment nie masz określonej gotówki na Twoim koncie. Dowiedz się jak posługiwać się kartą kredytową http://www.kartybeztajemnic.pl.

Jesteś zainteresowany ofertami kart kredytowych z limitem w poszczególnych bankach? Zapraszamy Cię na naszą stronę internetową. Będziesz mógł porównać wszystkie oferty i złożyć wniosek, jeżeli wybierzesz już najatrakcyjniejszą kartę kredytową dla siebie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.