Konta osobiste

konta bankoweBanki na polskim rynku osiągnęły prawdziwą wirtuozerią w tworzeniu skrojonych na miarę i nowoczesnych kont osobistych. Dużą zmianę w tej kwestii przyniosła era bankowości elektronicznej i mobilnej.

Konta osobiste a bankowość mobilna

Uwolniła ona same banki i ich klientów od kolejek przy okienku w oddziałach, zapewniła absolutną dyskrecję i powiększyła poczucie bezpieczeństwa. Ceniona jest powszechna wygoda i szybkość przeprowadzania transakcji i inwestycji, a w dodatku to wszystko umożliwia wykorzystanie ulubionych przez Polaków elektronicznych gadżetów jak tablety i smartfony. I to w ciągu paru kliknięć.

Wszyscy mają konta osobiste

Dziś zdecydowana większość obywateli naszego kraju zarówno tych biedniejszych, jak i bogatszych myśli o koncie w banku jako o koncie internetowym. Tak też ukształtowana jest oferta miażdżącej większości banków, nawet mniejszych i bardziej konserwatywnych w działaniu banków spółdzielczych.

Współcześnie podstawowe konto nie służy oszczędzaniu, ale zwykle dołączone są do niego bezpłatne konta oszczędnościowe i nierzadko lokaty jedno czy kilku dniowe na kilka procent. Bardzo ciekawym pomysłem, który zresztą od mBanku podchwycił ING Bank Śląski są skarbonki, które sprytnie zaokrąglają nasze wydatki przy zakupach i odkładają je na procent.

Oszczędzaj i oszczędzaj

Nie tyle zmuszają nas one do oszczędzania, ale zachęcają do myślenia o regularnym oszczędzaniu i tworzą idealną okazję do odłożenia paru groszy. Oczywiście przy odrobinie konsekwencji i samodyscypliny. W tej chwili nawet trudno jest tworzyć jakieś bardzo dokładne rankingi tychże kont ponieważ oferty w swej funkcjonalności są niezwykle do siebie zbliżone.

Przykładem tego jest chociażby rankingi:

http://www.forbes.pl/ranking-najwygodniejszych-kont-osobistych,artykuly,145994,1,1.html

http://www.tanie-konto.pl/porownanie-kont-osobistych/

gdzie zdecydowana większość banków stanęła na podium zajmując miejsca ex aequo.

Prekursorem stał się swego czasu obecny lider ING, reszta poszła za nim, ścigając się już właściwie w tej chwili tylko i wyłącznie na gadżety. Mistrzem tego stał się Alior Sync zgarniający nagrody w rankingach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.