Najlepsza karta kredytowa

Potrzebujesz gotówki? Zbliżają się wakacje, remont lub inne wydatki? Po prostu szukasz taniej alternatywy dla dość drogich kredytów gotówkowych lub nisko oprocentowanego kredytu. Być może karta kredytowa to ten produkt bankowy, który jest dla ciebie idealnym rozwiązaniem.

Bogata oferta kart kredytowych

Oferta jest przebogata, warto szukać karty skrojonej dla nas na miarę. Naprawdę można takową znaleźć. Ale tak czy inaczej trzeba zwrócić koniecznie uwagę na konkretne parametry.

  • Przede wszystkim okres bezodsetkowy. Na karcie kredytowej PNB Paribas sięga on nawet 61 dni
  • Roczne oprocentowanie, jeśli zakładamy, że przy spłacie zadłużenia może nam się powinąć noga. W ofercie znajdziemy karty kredytowe o oprocentowaniu już nawet 12% Bank BPH
  • Opłata za wydanie i posiadanie karty. Tu możemy znaleźć wyjątkowo promocyjne oferty za 0 zł jak ta Meritum Bank
  • Ewentualne ubezpieczenie karty od nieupoważnionych transakcji.
  • Możliwość ewentualnego odroczenia spłaty zadłużenia na karcie Credit Agricole

Pamiętajmy przy tym aby karty kredytowej nie traktować jako sposobu na łatwe zakupy. W końcu limit na karcie trzeba będzie kiedyś spłacić. Wielkość limitu może być pod pewnymi względami istotna, ale pamiętajmy o tym, że im większy limit tym większe pokusy.

Karta kredytowa jak kredyt

Decydując się na kartę kredytową przemyślmy dokładnie tak samo jak przy zaciąganiu kredytu ile gotówki naprawdę potrzebujemy, na jaki cel, jak będziemy karty używać. I jakie zadłużenie jesteśmy w stanie de facto spłacić w okresie bezodsetkowym.

Nie ma sensu w praktyce żyć na kredyt i jeszcze do tego w razie problemów dopłacać. Kolejną istotną kwestią jest unikanie, a wręcz nie wykorzystywanie karty kredytowej do wypłat w bankomacie. To jest drogie, a do tego celu mamy karty płatnicze.

Karta kredytowa i rabaty

Czy warto starać się o kartę kredytową z dostępem do programu rabatów? I tak i nie? Z rabatami bywa tak, że są ona tylko umowne, iluzoryczne, a rzeczywiste korzyści przejadają koszty karty kredytowej. O co warto zadbać to usługa Cashback, czyli możliwość wypłaty gotówki w sklepie, kiedy próżno szukać bankomatu. Darmowy Cashback otrzymamy np. w ING Banku Śląskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.