Zabezpieczenia kart płatniczych

Jednymi z najwygodniejszych urządzeń płatniczych dzisiejszej ery są karty płatnicze. Dzięki nim dokonywanie płatności jest banalnie proste i nie wymaga trzymania przy sobie gotówki. Tym samym zmniejsza to ryzyko kradzieży.

Banki mają tak atrakcyjne warunki dla swoich klientów, że taką kartę płatniczą możesz mieć już za 0 zł. Nie płacisz nic za dokonywanie transakcji ani za jej utrzymanie. Dodatkowe koszty to zwykle wykupienie ubezpieczenia karty.

Karta płatnicza traktowana jako forma pieniądza musi mieć odpowiednie zabezpieczenie. Podstawową formą chroniącą dostęp do środków jest PIN, który każdy klient ustala sobie indywidualnie. Najczęściej w praktyce jest tak, że trzykrotnie błędnie wpisany PIN automatycznie blokuje kartę.

Najpopularniejsze zabezpieczenia kart

Karty płatnicze nie służą tylko do dokonywania transakcji ale również do wypłaty gotówki z bankomatów. Warto pamiętać o kilku zasadach podczas wykonywania takiej operacji:

  • Zawsze chroń swój PIN zasłaniając ręką klawiaturę
  • W przypadku gdy Twoja karta zostanie zatrzymana w bankomacie niezwłocznie skontaktuj się z działem obsługi.

Na odwrocie karty widnieje podpis właściciela, który weryfikowany jest często z dowodem osobistym. Jest to również forma zabezpieczenia. Zabezpieczenie kart płatniczych wiąże się również wykupieniem dodatkowego ubezpieczenia. Często są to symboliczne kwoty, ale dzięki temu nawet w niespodziewanych momentach możemy liczyć na ochronę naszych pieniędzy.

Dodatkowe czynności zabezpieczające:

  • Niszczenie wyciągów bankowych
  • Obserwuj co dzieje się z Twoją kartą podczas dokonywanych transakcji
  • Zasłaniaj wprowadzany PIN
  • Zakupy w Internecie tylko z zaufanych stron.

Bardzo ciekawą i bezpieczną ofert ę karty płatniczej ma mBank: http://www.mbank.pl/indywidualny/ubezpieczenia/ubezpieczenie-pakiet-bezpieczna-karta/, ubezpieczenie jakie posiada gwarantuje wypłatę świadczenia w przypadku nieuprawnionego użycia karty. Oferty innych kart płatniczych z odpowiednim zabezpieczeniem znajdziesz na naszej stronie internetowej.

A może Ty masz jakiś pomysł na zabezpieczenie kart płatniczych? Jeśli tak, to prosimy o komentarz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.