Zalety karty kredytowej

Wygodny i bezpieczny sposób dokonywania płatności. Zabieranie ze sobą gotówki w dużych ilościach nigdy nie było uważane za szczególnie roztropne rozwiązanie. Trudno zatem dziwić się, że w momencie, w którym na polskim rynku pojawiła się karta kredytowa, błyskawicznie zdobyła sobie ona uznanie w oczach naszych rodaków. Z czasem okazało się zresztą, że mówimy o rozwiązaniu posiadającym znacznie większą liczbę zalet.

Największą zaletą karty kredytowej wydaje się oczywiście to, że umożliwia ona całodobowy dostęp do środków finansowych znajdujących się na naszym koncie. Osoby, które ją posiadają nie muszą już obawiać się o to, że w momencie finalizowania transakcji okaże się, że nie mają przy sobie wystarczającej ilości gotówki, nie grożą im przy tym również wycieczki w poszukiwaniu bankomatów. Co więcej, użytkowana z rozsądkiem karta kredytowa pozwala nam na dysponowanie nawet tymi pieniędzmi, których brakuje jeszcze na naszym koncie. Bank określa, jaki jest nasz potencjał i umożliwia nam korzystanie z jego własnych zasobów. Pracownik banku informuje nas, jaką kwotą możemy dysponować i w jakim terminie powinniśmy zwrócić ją instytucji finansowej, z którą współpracujemy, jeżeli więc nie brak nam rozsądku, możemy planować wiele wydatków ze znacznym wyprzedzeniem.

Karty kredytowe okazują się prawdziwym wybawieniem dla tych osób, które często robią zakupy za pośrednictwem Internetu, wielokrotnie można się przy tym przekonać, że pozwalają na spore oszczędności. Posiadając je możemy nie tylko płacić za kupowane w Internecie dobra materialne, ale również zamawiać bilety lotnicze i regulować rachunki wiążące się z planowanymi przez nas wakacjami nad morzem. Czekające nas wydatki są planowane z dużym wyprzedzeniem, często wiążą się więc ze znacznie bardziej atrakcyjną ceną niż można byłoby się tego początkowo spodziewać.

Nie brakuje również odbiorców przekonujących nas o tym, że posiadanie przez nich karty kredytowej podnosi ich prestiż. Nie jest to, być może, największa zaleta rozwiązania tego typu, wiele osób docenia jednak to, że posiadanie karty kredytowej stanowi swego rodzaju przepustkę do świata ludzi bogatych.

Karta kredytowa może w istotny sposób ułatwić nam funkcjonowanie, nie powinniśmy jednak zapominać o tym, że posiada również pewne wady. Najbardziej skuteczna jest więc wówczas, gdy korzystamy z niej z umiarem ponosząc odpowiedzialność za swoje decyzje i rezygnując z nieprzemyślanych działań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.